Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły prywatnej?

Dom oraz szkoła to dwa miejsca, w których dziecko w trakcie dorastania spędza najwięcej czasu. Z tego powodu mają one największy wpływ na kształtowanie się charakteru każdego młodego człowieka i na umiejętności, które zdobywa. Prawidłowy rozwój zapewnia zdobycie zdolności radzenia sobie z przeróżnymi wyzwaniami oraz problemami, jakie często pojawiają się w dorosłym życiu. Rodzice nie są w stanie przez cały czas rozwiązywać kłopotów swoich dzieci, mogą za to nauczyć je robić to samodzielnie. W naszej prywatnej szkole w okolicach Warszawy robimy wszystko, aby młody człowiek po osiągnięciu pełnoletności był samodzielny i szczęśliwy.

Jak powinna wyglądać efektywna nauka w prywatnej szkole podstawowej?

Nie jest tajemnicą fakt, że aby nauka rzeczywiście była skuteczna i rozwijała najważniejsze umiejętności dziecka, powinna być ciekawa oraz skupiać się na jego zainteresowaniach. Dlatego zmuszanie do wykonywania różnorodnych ćwiczeń czy rozwiązywania testów na ocenę najczęściej skutkuje głęboką niechęcią nie tylko do danego zagadnienia, ale do całego przedmiotu. W Teamwork School pokazujemy uczniom, że nauka może być niezwykłą przygodą i dbamy również o to, aby każde dziecko rozwijało swoje pasje. Dzięki temu zajęcia nie są przykrym obowiązkiem, ale szansą na spędzenie czasu w miły, a przy tym pożyteczny sposób.

Bardzo dobrym przykładem inspirującej oraz skutecznej edukacji jest fiński system nauczania. Bierze on pod uwagę potrzeby ucznia i ogranicza współzawodnictwo. Dzięki temu w szkołach panuje przyjacielska atmosfera, a dzieci nie czują się bez przerwy oceniane. Stres ma ogromny wpływ na ilość oraz jakość przyswajanej wiedzy. Młody człowiek, kiedy cały czas znajduje się pod presją, nie jest w stanie zapamiętać wszystkich informacji na długo. Po napisanym egzaminie nie wie, czego wcześniej się uczył. Dlatego to bardzo ważne, żeby w jego otoczeniu panowały pozytywne nastroje. Jeśli interesuje Państwa przynosząca rezultaty, prywatna szkoła podstawowa Warszawa i jej okolice to idealne miejsca, aby znaleźć najlepsze placówki.

Dlaczego nauczyciel to najważniejsza osoba w każdej szkole?

Osobą, która w pierwszej kolejności odpowiada za atmosferę na zajęciach i za efekty kształcenia jest nauczyciel. Niestety nie wystarczy mieć dużej wiedzy, aby nim zostać. Bardzo istotna jest pasja oraz umiejętność przekazywania informacji w ciekawy i przystępny sposób, szczególnie w przypadku nauczania dzieci. Z tego powodu przez cały czas warto brać udział w wartościowych szkoleniach oraz dbać o jak najlepsze relacje z uczniami. Każde dziecko powinno wiedzieć, że może zwrócić się do nauczyciela z różnymi problemami. Dlatego w prywatnej szkole podstawowej w Józefowie zatrudniamy nauczycieli o szerokich horyzontach, dla których nauka to nigdy niekończąca się przygoda.

Wiele osób zapomina też, jak duże znaczenie dla skutecznej edukacji ma wielkość grupy. Nawet najlepiej zorganizowany nauczyciel nie będzie w stanie skupić swojej uwagi na każdym uczniu z osobna w trzydziestoosobowej klasie. W efekcie indywidualne podejście do dziecka nie jest możliwe, a młody człowiek, który nie zrozumie zagadnienia tak szybko, jak pozostałe osoby, musi nauczyć się go w domu. Z tego powodu w szkole podstawowej Teamowork School grupy liczą 12-17 osób. Dzięki temu dzieci nie tylko lepiej się znają i czują się swobodniej w swoim towarzystwie, ale mają też szansę na podzielenie się zdaniem, które nie zginie w tłumie kilkudziesięciu innych odpowiedzi.

Praca zespołowa w prywatnej szkole podstawowej w Józefowie jako źródło niezwykłych inspiracji

Nie jest tajemnicą fakt, że każde dziecko z natury ma zaskakującą wyobraźnię i niewyczerpane pokłady kreatywności. Te dwie cechy są coraz bardziej cenione w przyszłym zawodowym życiu, ale kiedy się ich nie rozwija, stopniowo zanikają. Dlatego podczas zajęć nasi nauczyciele starają się inspirować dzieci oraz pokazywać im, że wszystkie pomysły, które powstają w ich głowach, mają znaczenie. To sprawia, że młodzi ludzie bardziej wierzą w siebie, a prowadzone lekcje stają się dużo ciekawsze.

Niezwykle ważnym źródłem inspirujących pomysłów jest także think tank. W naszej niepublicznej szkole podstawowej w pobliżu Warszawy pełni on funkcję wyjątkowego komitetu, do którego mogą należeć rodzice, opiekunowie prawni, dziadkowie, nauczyciele, a także sami uczniowie dobrowolnie i w ramach swojego wolnego czasu. Podczas spotkań powstają idee różnych przedsięwzięć edukacyjnych, które pomagają w rozwoju dzieci. Mogą to być między innymi takie wydarzenia jak:

  • wycieczki,
  • pomysły ciekawych debat,
  • kreatywne warsztaty w ramach zajęć obowiązkowych,
  • spotkania z niezwykłymi osobami,
  • warsztaty z różnymi organizacjami oraz stowarzyszeniami,
  • pomaganie uczniom w nadrabianiu zaległości,
  • pomoc w odrabianiu prac domowych.

Dzięki temu, że nasza kadra pedagogiczna jest otwarta nie tylko dla uczniów, ale też dla rodziców, edukacja dzieci przynosi dużo lepsze efekty. To dorośli najlepiej znają swoje pociechy, dlatego wymiana informacji z nauczycielem pozwala wybrać najlepszy sposób i tempo nauczania. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się, jak dokładnie działa taka prywatna szkoła podstawowa Warszawa umożliwia przyjrzenie się wszystkiemu z bliska oraz zdobycie wielu ciekawych informacji.